Kupit Kalyan
 • (093) 204-45-04
 • (098) 204-45-04
0

Принцип роботи кальяну

Кальян являє собою пристосування для куріння спеціальних сумішей. Дим в кальяні подається безпосередньо після його фільтрації та охолодження.

Конструкція кальяну приведена на малюнку і включає такі основні елементи:

 • Шахта;
 • колба;
 • чаша;
 • блюдце;
 • шланг;
 • мундштук;
 • Клапан.

Також кальяни можуть включати додаткові елементи:

 • Калауд;
 • ковпак;
 • Підсвічування.

На рівні з шахтою колба є однією з головних складових кальяну. Колба знаходиться біля основи вироби і служить тим посудиною в який наливається рідина. Саме ця рідина служить для змочування, очищення та фільтрації, а також охолодження надходить з шахти диму. Процес фільтрації дозволяє знизити концентрацію нікотину аж до 90%, а також зменшити кількість фенольних сполук до 50% від початкового значення. Як правило, колби виготовляються зі скла. У випадку з сучасними, міцними колбами використовується боросилікатне скло. Крім цього колба для кальяну може виготовлятися з дерева (як в кальянів Wookah), з металу, Платик.

Шахта кальяну являє собою тонку металеву трубку, яка заходить в колбу і занурена в налиту в неї рідину. Дим, проходячи від чаші через шахту в колбу, поступово охолоджується і чим довше шахта, тим більш вираженим є процес охолодження. Шахти для кальяну можуть виконуватися як цільними, так і збірними. Другі в свою чергу мають можливість регулювання шахти по довжині.

Клапан призначений для продувки кальяну і запобігання попаданню повітря з приміщення всередину кальяну. Коли кальян знаходиться в робочому положенні, то клапан рекомендується закривати. Відкривати клапан краще в процесі обслуговування кальяну і його чищення.

Усередині клапана знаходиться спеціальний кулька. При вдиханні диму він закриває днище клапана, що забезпечує перешкода попаданню повітря із зовнішнього середовища. У свою чергу при вдування повітря він повинен би відкрити днище клапана. Це дозволить продути кальян, в разі якщо у диму з'явиться гіркота і неприємний смак.

Чаша. Розташовується у верхній частині кальяну, встановлюючи на шахту зверху блюдця і служить місцем для знаходження тютюну. Тютюн накладається всередину чаші, яка після цього накривається настилом фольги. Фольга проколюється в різних місцях. Зверху на фольгу встановлюються жар, які потім можуть наражатися ковпаком. Чаші можуть виготовлятися з різних матеріалів, в тому числі з глини, скла або кераміки.

Блюдце кальяну встановлюється у верхній частині шахти під чашею і за зовнішнім виглядом нагадує тарілку. Функціональне призначення блюдця полягає в тому, що б запобігти падінню вугілля на підлогу. Блюдця для кальяну виготовляють з металу або скла. Основною вимогою до матеріалу блюдця є його стійкість під вплив високих температур.

Шланг для кальяну з'єднується з шахтою за допомогою спеціального коннектора, який покликаний перешкоджати подсосу повітря. Шланг виготовляється з силікону і являє собою трубку. На іншому кінці шланга кріпиться мундштук, який служить пристосуванням для куріння кальяну. Мундштуки можуть бути одноразовими, індивідуальними або багаторазовими. Варіанти матеріалів для виготовлення мундштуків можуть бути різні, починаючи від пластику для одноразових мундштуків або ж керамічними, металевими або скляними для багаторазових виробів.

Кальян працює по досить простим принципом. Повітря вдихається через шланг з мундштуком і таким чином розряджається в колбі. За рахунок цього він направляє вгору і просочується крізь розігріті вугілля, що сприяє його зігріву. Гаряче повітря проходить через чашу з тютюном. Далі тютюнова суміш починає тліти - результат можна помітити по утворенню диму.

В результаті курець має можливість насолоджуватися вже охолодженим і очищеним димом.

Коментарі: 0

  Вас может заинтересовать

  Шило Maklaud Styx
  Шило Maklaud Styx - це виріб ексклюзивної ручної роботи. Миттєво привертає до себе увагу за рахунок приголомшливого оформлення - шило виконано в стилі скелета. ...
  Виробник:
  Maklaud
  709 грн.
  Шахта для кальяна Sky Hookah Classic Gold
  Sky Hookah - український бренд, який гідно постав на кальянном ринку. Його прилади не просто красиві і оригінальні, але і якісні. Це гідний конкурент будь-якого...
  Виробник:
  Sky Hookah
  5530 грн.
  Чаша для кальяна GrynBowls Killer
  Grynbowls Killer - це чаша повністю ручної роботи, виготовлена ​​з екологічно чистої глини. Відрізняється високим рівнем міцності, має хорошу тепловіддачу і заб...
  Виробник:
  GrynBowls
  Категорія:
  Глиняні
  164 грн.
  Корзинка для углей Yahya Deep Black
  Кадило для вугілля ніколи не буває зайвим в домашніх умовах і кальяну закладах. Кошик для перенесення вугілля Yahya Deep Black - важливе пристосування для комфо...
  Виробник:
  Yahya
  180 грн.
  Клапан продувки MattPear
  MattPear (Мет Бенкет) - заслужено популярний бренд кальянів з Росії. Продукція виробника привертає високою якістю виконання, відмінними технічними характеристик...
  Виробник:
  MattPear
  615 грн.
  Кальян Amy Unio 005.02
  Кальян UNIO - 005.02 ідеально підійде тим, хто в першу чергу звертає увагу на дизайн. Шахта виготовлена ​​з довговічного анодованого алюмінію, що говорить про м...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни Amy Unio
  2585 грн.

  Схожі статті

  • Швидка доставка
   в будь-яку точку

  • Всебічна захищеність
   покупця

  • Зручні способи
   оплати

  • Товар можна обміняти
   по гарантії