Kupit Kalyan
 • (093) 204-45-04
 • (098) 204-45-04
0

Принцип роботи кальяну

Кальян являє собою пристосування для куріння спеціальних сумішей. Дим в кальяні подається безпосередньо після його фільтрації та охолодження.

Конструкція кальяну приведена на малюнку і включає такі основні елементи:

 • Шахта;
 • колба;
 • чаша;
 • блюдце;
 • шланг;
 • мундштук;
 • Клапан.

Також кальяни можуть включати додаткові елементи:

 • Калауд;
 • ковпак;
 • Підсвічування.

На рівні з шахтою колба є однією з головних складових кальяну. Колба знаходиться біля основи вироби і служить тим посудиною в який наливається рідина. Саме ця рідина служить для змочування, очищення та фільтрації, а також охолодження надходить з шахти диму. Процес фільтрації дозволяє знизити концентрацію нікотину аж до 90%, а також зменшити кількість фенольних сполук до 50% від початкового значення. Як правило, колби виготовляються зі скла. У випадку з сучасними, міцними колбами використовується боросилікатне скло. Крім цього колба для кальяну може виготовлятися з дерева (як в кальянів Wookah), з металу, Платик.

Шахта кальяну являє собою тонку металеву трубку, яка заходить в колбу і занурена в налиту в неї рідину. Дим, проходячи від чаші через шахту в колбу, поступово охолоджується і чим довше шахта, тим більш вираженим є процес охолодження. Шахти для кальяну можуть виконуватися як цільними, так і збірними. Другі в свою чергу мають можливість регулювання шахти по довжині.

Клапан призначений для продувки кальяну і запобігання попаданню повітря з приміщення всередину кальяну. Коли кальян знаходиться в робочому положенні, то клапан рекомендується закривати. Відкривати клапан краще в процесі обслуговування кальяну і його чищення.

Усередині клапана знаходиться спеціальний кулька. При вдиханні диму він закриває днище клапана, що забезпечує перешкода попаданню повітря із зовнішнього середовища. У свою чергу при вдування повітря він повинен би відкрити днище клапана. Це дозволить продути кальян, в разі якщо у диму з'явиться гіркота і неприємний смак.

Чаша. Розташовується у верхній частині кальяну, встановлюючи на шахту зверху блюдця і служить місцем для знаходження тютюну. Тютюн накладається всередину чаші, яка після цього накривається настилом фольги. Фольга проколюється в різних місцях. Зверху на фольгу встановлюються жар, які потім можуть наражатися ковпаком. Чаші можуть виготовлятися з різних матеріалів, в тому числі з глини, скла або кераміки.

Блюдце кальяну встановлюється у верхній частині шахти під чашею і за зовнішнім виглядом нагадує тарілку. Функціональне призначення блюдця полягає в тому, що б запобігти падінню вугілля на підлогу. Блюдця для кальяну виготовляють з металу або скла. Основною вимогою до матеріалу блюдця є його стійкість під вплив високих температур.

Шланг для кальяну з'єднується з шахтою за допомогою спеціального коннектора, який покликаний перешкоджати подсосу повітря. Шланг виготовляється з силікону і являє собою трубку. На іншому кінці шланга кріпиться мундштук, який служить пристосуванням для куріння кальяну. Мундштуки можуть бути одноразовими, індивідуальними або багаторазовими. Варіанти матеріалів для виготовлення мундштуків можуть бути різні, починаючи від пластику для одноразових мундштуків або ж керамічними, металевими або скляними для багаторазових виробів.

Кальян працює по досить простим принципом. Повітря вдихається через шланг з мундштуком і таким чином розряджається в колбі. За рахунок цього він направляє вгору і просочується крізь розігріті вугілля, що сприяє його зігріву. Гаряче повітря проходить через чашу з тютюном. Далі тютюнова суміш починає тліти - результат можна помітити по утворенню диму.

В результаті курець має можливість насолоджуватися вже охолодженим і очищеним димом.

Коментарі: 0

  Вас может заинтересовать

  Кокосовый уголь для кальяна Crown (кубик 25 мм), 1кг
  Кокосове вугілля для кальяну Crown (кубик 25 мм) користується величезним попитом. Для виготовлення вугілля використовується шкаралупа кокосового горіха. За раху...
  Виробник:
  Crown
  186 грн.
  Кальян Amy 4 Stars SS 2001
  Кальян Amy 4 stars SS 2001 недорого відмінний варіант компактного курильного приладу. Серія SS (steel style) - це бюджетна лінійка відомої німецької компанії Ем...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни Amy 4 Stars
  3336 грн.
  Кальян AMY DELUXE – 065
  Німецька компанія Amy Deluxe вміє приємно дивувати як якістю своїх пристроїв, так і їх привабливим зовнішнім виглядом. Кожен кальян заслуговує на особливу увагу...
  Виробник:
  AMY
  Категорія:
  Кальяни AMY DeLuxe
  3481 грн.
  Оригинальный выпускной клапан Wookah
  Багато охочих мати свій власний курильний прилад приймають рішення купувати його в готовому вигляді. Але є і ті курці, які прагнуть самостійно зібрати кальян, с...
  Виробник:
  Wookah
  1181 грн.
  Уголь Gresco 1 кг
  Вугілля Gresco 1 кг...
  Виробник:
  No Brand
  259 грн.
  Ершик для шахты Double
  Кальянний йоржик Double - важливе пристосування, що дозволяє підтримувати кальян в належному стані. Без цього виробу не обійтися, якщо хочете мати чистий куриль...
  Виробник:
  No Brand
  186 грн.

  Схожі статті

  • Швидка доставка
   в будь-яку точку

  • Всебічна захищеність
   покупця

  • Зручні способи
   оплати

  • Товар можна обміняти
   по гарантії