Kupit Kalyan
 • (093) 204-45-04
 • (098) 204-45-04
0

Принцип роботи кальяну

Кальян являє собою пристосування для куріння спеціальних сумішей. Дим в кальяні подається безпосередньо після його фільтрації та охолодження.

Конструкція кальяну приведена на малюнку і включає такі основні елементи:

 • Шахта;
 • колба;
 • чаша;
 • блюдце;
 • шланг;
 • мундштук;
 • Клапан.

Також кальяни можуть включати додаткові елементи:

 • Калауд;
 • ковпак;
 • Підсвічування.

На рівні з шахтою колба є однією з головних складових кальяну. Колба знаходиться біля основи вироби і служить тим посудиною в який наливається рідина. Саме ця рідина служить для змочування, очищення та фільтрації, а також охолодження надходить з шахти диму. Процес фільтрації дозволяє знизити концентрацію нікотину аж до 90%, а також зменшити кількість фенольних сполук до 50% від початкового значення. Як правило, колби виготовляються зі скла. У випадку з сучасними, міцними колбами використовується боросилікатне скло. Крім цього колба для кальяну може виготовлятися з дерева (як в кальянів Wookah), з металу, Платик.

Шахта кальяну являє собою тонку металеву трубку, яка заходить в колбу і занурена в налиту в неї рідину. Дим, проходячи від чаші через шахту в колбу, поступово охолоджується і чим довше шахта, тим більш вираженим є процес охолодження. Шахти для кальяну можуть виконуватися як цільними, так і збірними. Другі в свою чергу мають можливість регулювання шахти по довжині.

Клапан призначений для продувки кальяну і запобігання попаданню повітря з приміщення всередину кальяну. Коли кальян знаходиться в робочому положенні, то клапан рекомендується закривати. Відкривати клапан краще в процесі обслуговування кальяну і його чищення.

Усередині клапана знаходиться спеціальний кулька. При вдиханні диму він закриває днище клапана, що забезпечує перешкода попаданню повітря із зовнішнього середовища. У свою чергу при вдування повітря він повинен би відкрити днище клапана. Це дозволить продути кальян, в разі якщо у диму з'явиться гіркота і неприємний смак.

Чаша. Розташовується у верхній частині кальяну, встановлюючи на шахту зверху блюдця і служить місцем для знаходження тютюну. Тютюн накладається всередину чаші, яка після цього накривається настилом фольги. Фольга проколюється в різних місцях. Зверху на фольгу встановлюються жар, які потім можуть наражатися ковпаком. Чаші можуть виготовлятися з різних матеріалів, в тому числі з глини, скла або кераміки.

Блюдце кальяну встановлюється у верхній частині шахти під чашею і за зовнішнім виглядом нагадує тарілку. Функціональне призначення блюдця полягає в тому, що б запобігти падінню вугілля на підлогу. Блюдця для кальяну виготовляють з металу або скла. Основною вимогою до матеріалу блюдця є його стійкість під вплив високих температур.

Шланг для кальяну з'єднується з шахтою за допомогою спеціального коннектора, який покликаний перешкоджати подсосу повітря. Шланг виготовляється з силікону і являє собою трубку. На іншому кінці шланга кріпиться мундштук, який служить пристосуванням для куріння кальяну. Мундштуки можуть бути одноразовими, індивідуальними або багаторазовими. Варіанти матеріалів для виготовлення мундштуків можуть бути різні, починаючи від пластику для одноразових мундштуків або ж керамічними, металевими або скляними для багаторазових виробів.

Кальян працює по досить простим принципом. Повітря вдихається через шланг з мундштуком і таким чином розряджається в колбі. За рахунок цього він направляє вгору і просочується крізь розігріті вугілля, що сприяє його зігріву. Гаряче повітря проходить через чашу з тютюном. Далі тютюнова суміш починає тліти - результат можна помітити по утворенню диму.

В результаті курець має можливість насолоджуватися вже охолодженим і очищеним димом.

Коментарі: 0

  Вас может заинтересовать

  -5 %
  Шахта для кальяна Embery MONO H Gold
  Українська компанія-виробник кальянів Embery давно на кальянном ринку і твердо зайняла в ньому свою нішу. Вона випускає сучасні курильні пристрої, що мають прив...
  Виробник:
  Embery
  Категорія:
  Еmbery
  2985 грн.
  2836 грн.
  Шахта для кальяна Embery MONO Wave - raspberry
  Українська компанія Embery успішно вийшла на кальянний ринок, представляючи на ньому ряд своїх курильних пристроїв. При цьому всі вони однаково якісні, але ориг...
  Виробник:
  Embery
  Категорія:
  Еmbery
  2656 грн.
  Чаша для кальяна Облако Mono Phunnel L
  Чаша для кальяну Oblako Mono Phunnel L - це чаша типу Фанел великого розміру і стильною забарвлення. Поєднання оригінального зовнішнього оформлення і використан...
  Виробник:
  Облако
  Категорія:
  Глиняні
  361 грн.
  Кальян Yahya Reptile
  Кальян Yahya Reptile демонструє оптимальне співвідношення ціна-якість. Виробник подбав про використання якісних матеріалів, що є гарантією тривалого експлуатаці...
  Виробник:
  Yahya
  Категорія:
  Кальяни Yahya
  3345 грн.
  Шахта для кальяна Embery ENVY BlondeWood-S + шланг
  Вибираючи шахту, кожен шукає щось особливе і привабливе. І якщо комусь до душі дуже яскраві речі, то хтось віддає перевагу класиці, простоті і елегантності. І в...
  Виробник:
  Embery
  Категорія:
  Еmbery
  4000 грн.
  Ершик для шахты Hate
  Застава смачного кальяну залежить від безлічі факторів, чистоти приладу, в тому числі. Тому, кожен власник кальяну повинен розуміти, що після куріння в кожному ...
  Виробник:
  Hate
  194 грн.

  Схожі статті

  • Швидка доставка
   в будь-яку точку

  • Всебічна захищеність
   покупця

  • Зручні способи
   оплати

  • Товар можна обміняти
   по гарантії